április 16, 2024

PannonSport

Befejeződtek a női kézilabda BL középdöntői

Győri Audi ETO hazai pályán fogadta a román Valcea csapatát. A mérkőzés elején nehezen lendült bele a hazai csapat, volt mikor már kettő góllal is vezettek a románok, de a félidő közepétől belelendült az Audi, így öt gólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A második félidőre a győriek tartalékosabban jöttek ki, 43. perctől volt egy hét perces hazai gólcsend, ekkor 3 gólra feljöttek a vendégek, de jött ismét Oftedal és helyreállt a világ rendje, könnyed 6 gólos győzelemmel zárta a 2. csoportot, ezzel 1. helyen jutva a negyeddöntőbe, ahol a szintén román CSM Bucurestivel méri össze erejét.

GYŐRI AUDI ETO KC–SCM RAMNICU VALCEA (román) 35–29 (20–15)
Győr, 5329
 néző. V: Simone, Monitillo (olaszok)
GYŐR: Leynaud – Bódi 4, K. Bulatovics 2, S. Oftedal 6, Brattset 3, E. Amorim 5, Fodor Cs. Csere: Kiss Éva (kapus), Edwige 1, V. Kristiansen 3 (1), Nze Minko, Puhalák 3, Kurtovic 2 (1), Knedlíková 2, A. M. Hansen 4. Edző: Danyi Gábor
VALCEA: Batinovics – M. López, Da Silva Vieira 3, Liscsevics 5, Elghaoui 3, Glibko 4 (2), Florica 1. Csere: Ciuca, Dumanska (kapusok), Trifunovics 2, Badea 5, Bacaoanu 1, Nörgaard 5 (2), Zamfirescu, Stamin. Edző: Florentin Pera

6. Sävehof (svéd)1019224–296–72 2

A csoport utolsó meccsén Oroszországba látogatott a Ferencváros, az utóbbi időben nem sok sikerélmény jutott ott a Fradista lányoknak. Most sem indult jól az összecsapás, közel öt perc gólcsend után a Rosztoviak szerezték meg a vezetést, ezt még sikerült kiegyenlíteni, de az első negyedóra végén már 8-3 hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A félidő második felében sem vettek vissza a lendületükből Vjahireváék, így a szünetre már 8 volt közte. A második játékrész elején is álmosabban kezdtek az oroszok, de a Fradinak nem sikerült 5 gólnál közelebb férkőzni, egészen az utolsó 5 percig, ekkor talán már a végét is várták a rosztoviak, így sikerült 3 gólra is a felzárkózás.

ROSZTOV-DON (orosz)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–26 (17–9)
Rosztov-na-Donu, 2971
 néző. V: Jerlecki, Labun (lengyelek)
ROSZTOV: Pessoa – Szudakova 2, Vjahireva 6 (4), Borscsenko 1, Makejeva 4, Abbingh 4 (2), Kozsokar 2. Csere: Szedojkina, Gabisova (kapusok), Szeny 6 (1), Frolova 1, Manaharova, Behnke 1, Bobrovnyikova 2, Nyikityina, Petrova. Edző: Ambros Martín
FTC: Bíró B. – Lukács V. 5, Háfra N. 6, Snelder 1, Csiszár-Szekeres, Kovacsics 2 (2), Schatzl Nadine 2. Csere: Szemerey (kapus), Klujber 8 (3), Hornyák D., Szucsánszki 1, Márton G. 1. Edző: Elek Gábor
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 6/5