április 18, 2024

PannonSport

4/4 újabb DAC győzelem- videó

Jobban kezdte a DAC a nagyszombatiak elleni rangadót, vendégek csak egy távoli lövéssel veszélyeztettek. A 26. percben Ramírez a 16-os sarkától befelé cselezett, majd védhetetlenül tekert a bal felső sarokba. A gól felébresztette a vendégeket, de Jedlickán nem tudtak kifogni, ebben az időszakban több bravúrt is be kellett mutatnia a szerdahelyiek kapusának. A nagyszombati rohamok közben azért a DAC-nek is akadt helyzete, de nem született újabb gól, egészen a félidő hajrájáig, mikor is a volt DAC kedvenc Erik Pacinda kapott egy jó labdát és 6 méterről a kapuba passzolt. 1-1-el mentek a csapatok a pihenőre.

A második játékrész szerdahelyi rohamokkal kezdődött, levegőben lógott a gól, de valahogy az utolsó passzok, befejezések nem sikerültek. A 64. percben Blackmant buktatták a 16-oson belül, de a megítélt büntetőt Davis gyengén rúgta, a nagyszombati kapus védeni tudta. A kihagyott 11-es nem törte meg a hazai lendületet, ami a 70. percben érett góllá. Shäfer emelt remekül a 16-oson belülre a jól érkező Ramírez a lehulló labdát, még a levegőből a kimozduló kapus felett a kapuba emelte, szép gól volt! A gól után is a DAC maradt támadásban, de sorra ki is maradtak a helyzetek, szerencsére a nagyszombatiak nem tudtak komolyabb helyzetet kialakítani, így marad a 2-1.

Dunaszerdahely – Nagyszombat 2–1 (1–1)