április 19, 2024

PannonSport

Kupa elődöntőkkel és elmaradt bajnokival folytatódott a labdarúgó idény

Hetven nap szünet után, még az 1. fordulóból elhalasztott Ferencváros – Debrecen mérkőzéssel folytatódott a bajnoki idény. Vendégek szereztek vezetést a 13. percben, Bódi távolról tüzelt Dibusz kapujába. 9 perccel később Boli bólintott közelről a kapufára a kipattanó Sigér elé került, aki közelről a kapuba bombázott. A félidő vége előtt újra Sigér volt a főszereplő, 25 méterre a kaputól megkapta a labdát, mivel különösképpen senki nem zavarta, egy igazítás után óriási gólt lőtt. A második játékrészben már nem potyogtak a gólok, így nem is változott az eredmény. Ezzel a győzelemmel 50 meccsre nőt a hazai veretlensége, és 6 pontra növelte az előnyét a Fradi.

LABDARÚGÓ NB I, 1. FORDULÓ ELMARADT MÉRKŐZÉS
FTC – DVSC 2-1 (2-1)
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Botka, Civic – Sigér (Somalia, 88.), Haratin – Zubkov (Vécsei, 60.), Isael (Skvarka, 83.), Tokmac – Boli (Sihnevich, 83.)
DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Bódi, Haris (Csősz, 66.), Tőzsér (Milunovic, 77.), Varga K. (Kundrák, 66.) – Szécsi, Adeniji (Garba, a szünetben)
Gól: Sigér (22., 42.), ill. Bódi (13.)
Sárga: Zubkov (28.), Haratin (36.), Botka (72.), ill. Pávkovics (64.)

12. Kaposvári Rákóczi FC25312119–57–38 10

A Magyar Kupával folytatódott az újrakezdés, első elődöntő igazi rangadónak minősíthető, a bajnokság második helyezettje látogatott a harmadikhoz. A vendég MOL Fehérvár csapata kezdte jobban a mérkőzést, Pátkai a 11. percben szabadrúgás után csúsztatott a mezőkövesdi kapuba. Ezután a hazaiak játszottak veszélyesebben, de gólt nem sikerült szerezniük, így egy gólos hátránnyal vonultak a szünetre. Második félidőben a MOL szerezhetett volna újabb gólt egy szöglet után, de kimaradt a helyzet. Ahogy mind a két oldalon kimaradtak a lehetőségek, egészen a 80. percig, mikor is egy szöglet után Pillár egyenlítette ki az állást. Ezután már nem változott az eredmény, aminek a vendégek örülhetnek jobban, az idegenben szerzett gól sokat érhet még a keddi visszavágón.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC – MOL FEHÉRVÁR FC 1-1 (1-0) Mezőkövesd, Városi Stadion Vezette: Farkas Á.
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas D., Karnyicki, Pillár, Vadnai – Cseri (Vajda, 81.), Neszterov, Berecz Zs., Besirovic (Nagy D., 62.) – Zivzivadze (Takács T., 92.), Jurina (Pekár, 62.). Vezetőedző: Kuttor Attila Mol Fehérvár: Kovácsik – Fiola, Muszliu, Vinícius, Stopira – Pátkai, Houri (Elek Á., 92.) – Bamgboye (Nego, 69.), Kovács I. (Hodzic, 77.), Petrjak (Nikolov, 77.) – Nikolics (Futács, 92.). Vezetőedző: Joan Carrillo
Gólszerző: Pillár (80.), ill. Pátkai (11.)

A másik elődöntőben a másodosztály éllovasaként záró, és feljutó MTK fogadta a Honvédot. A mérkőzés képe alapján nem lehetett megállapítani az osztálykülönbséget, sőt, inkább az MTK utalta a játékot, több helyzetet is kialakítottak, lesgólt is szereztek, de nem sikerült érvényes gólt szerezniük. A vendégeknek is akadt nagy helyzetük, de nekik sem sikerült a kapuba találni, így gól nélküli első felvonás után várhatják a csapatok a keddi visszavágót.

MTK (NB II)–BUDAPEST HONVÉD 0–0  Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Vezette: Erdős J.
MTK: Varga B. – Fülöp N., Katona Máté, Varju, Pintér Á. – Mezei (Bognár I., 68.), Palincsár, Cseke – Lencse (Bíró, 68.), Schön (Gera D., 68.), Prosser. Vezetőedző: Michael Boris Budapest Honvéd: Tujvel – Mezgrani, Lovric, Niba, Uzoma – Nagy G., Hidi – Gazdag (Ugrai, 76.), Lanzafame (Kesztyűs, 90.), Moutari (Kukoc, 76.) – George. Vezetőedző: Pisont István