április 18, 2024

PannonSport

Férfi kézi BL – Magabiztosan győzött a Veszprém szegeden

Szeged, 2023. március 22. A Veszprém játékosai a győzelmüket ünneplik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásában, az 1. forduló első, OTP Bank-Pick Szeged - Telekom Veszprém mérkőzésének végén a Pick Arénában 2023. március 22-én. OTP Bank-Pick Szeged - Telekom Veszprém 23-36. MTI/Ujvári Sándor

13 gólos győzelmet aratott a Veszprém a magyar rangadón. Szegediek nem kezdtek jól, az első góljukra egészen a 13. percig kellett várni, nem találták a Veszprém ellenszerét. Már a szünetre kialakult a 13 gólos veszprémi előny, vendégek 20 gólig jutottak a szünetig. A második játékrészben már kicsit jobban nézett ki a hazaiak játéka, ezt a játékrészt sikerült is egálra hozniuk, de a borzalmas elsőfélidőnek köszönhetően komoly hátránnyal utaznak a visszavágóra.

OTP Bank-Pick Szeged – Telekom Veszprém 23-36 (7 -20)
Szeged, 7637 néző.
Játékvezetők: Eliasson, Palsson (izlandiak)
Szeged :
 Alilovic – Sostaric, Stepancic, Mackovsek 3, Bánhidi, Szita, Bombac.
Csere: Mikler (kapus), Frimmel 3 (2), Bodó, B. Radivojevics 6 (5), Garciandía 2, Gaber, Rosta M. 2, Martins 5, Tönnesen 2.
Edző: Juan Carlos Pastor
Veszprém : Corrales – Gasper Marguc 11. (4), Remili 4, El-Dera 1, Pesmalbek 2, Lauge 4, Strlek 1.
Csere: Cupara (kapus), Ligetvári 4, Ilic Z. 3, A. Nilsson 1, Sipos A., Vajlupau, Elísson 3 (1), Mahé 2 , Lukács P.
Edző: Momir Ilics
Kiállítások: 4, ill. 10 perc